Ezgotik Nepal Tatili

  1. Gün – Nepal’in tek uluslararası havalimanı Tribhuvan Havalimanına varıyoruz. Orada Tükçe dilini bilen Nepal’li  rehber  NAMASTE diyerek sizleri  karşılayacaktır.  Ardından özel aracıyla sizlerle harika görüntüler ile bol bol fotoğraf çeke çeke ilerliyoruz ve Katmandu’ da kalacağımız otelimize yerleşiyoruz ve sokak gezi.

Konaklama :Katmandu

  1. Gün –Kahvaltıdan sonra Çitwan yolunda olacağız.  5/6 saatlik bir yolculuğun ardından Çtwan’ daki otelimize giriş yapıyoruz. Otelimizde alacağımız öğle yemeğinin ardından gezimize başlıyoruz. Dünya mirası listesinde yer alan Çitwan Ulusal Parkında yaban hayatının içerisine girmiş oluyoruz. Gezeceğimiz Ulusal Park tek boynuzlu gergedan ve Bengal Kaplanı ile ünlüdür. Tabi ki Tharı evlerinin arasından geçip Rapti nehri kenarından gün batımı Çhitwan’ ın bambaşka bir özelliğidir. Akşam üstü serbest zaman.

Konaklama: Citwan

   3 . Gun – Sabah erken kahvaltı yapıp Chitwan Ulusal Parkı ile gezimize devam edeceğiz. Timsah dolu Repti Nehiri kano ile gezip  Çittwan Ulusal Parkına giriş yapıyoruz. Yemyeşil vadiler içinde yabani hayvanlarını görme şansı bulacağız. Tabi ki kuş gözlemciliği yer alacak. Yavru filler ile bol bol fotoğraf çektirmezsek gezimiz eksik olur.  Öğlen yemeği  için otele dönüyoruz ve serbest zamanın tadını çıkarıyoruz. Öğlen saat 1  gibi yine orman gezintisine hazırız. Jeep safari  için otelden uzaklaşıyoruz .  yaklaşık 4 saaat süren  orman gezide geyik, tek boynuzlu gergedan, ayılar, maymunlar… vs hayvanların gölgesi kameramızda olacak. saat 6:00 gibi otele dönüş yapacağız. Serbest zamanı harcayıp akşam yemeği yedikten sonra  Çitwan’ın özelliği yörsel  Tharı kültür gösterisine tanık oluyoruz.

 Konalama:: Çitwan

  1. Gün – Kahvaltıdan sonra Nepal in 2.büyük şehri Pokhara yolundayız. 5-6 saatlik yol yolculuk olacaktır. Doğayı seven fotoğrafçı için cennet turu olduğunu söyleyebilirim. Yemyeşil dağların göbeğinde inşa edilmiş dar sokaklardan ilerliyoruz. Hindistan’a doğru akan nehir kenarından geçerken dağların tepesinde kurulmuş köyleri görebiliriz.  Otele giriş ve serbest zamanı. Pokhara

Konaklama: Pokhara

 

  1. Gün – Aşk şehri Pokhara’da gezi ile gün başlar. Sabah erken kalkıp turistlerin kalbi Sarangkot’e gidiyoruz. Buradan karlı dağların zirvelerini, vadileri, nehirleri ve gün doğumunu görebiliriz. Bizi bekleyen Annapurna, Fishtail, Himçuli Himalayaları göreceğiz. Dawalagiri tepesine çıkmak isteyen Fransız dağcı Maurice Herzog ‘nın Annapurna tepesine çıkma nedenleri burada anlatılır. Annapurna ne demek? Fistail ne anlamına gelir ? ve Bilgilendirecek. Hotel dönüp kahvaltı yapacağız. Sonra da Dünya Barış Stupası, Devi’s Fall , Gupteşor mağarası gezedeğiz.

Konaklama : Pokhara

  1. Gün – Pokharadan Katmanduya dönüş.  Otele giriş ve thamel sokak gezi. Tabiki sırada yaşayan tanrıça ve Basantapur Kraliyet Sarayı var.

Konaklama : Katmandu

  1. Gün-  Budistlerik kutsal yeri Budanat, Hinduların kutsal yeri Paşupatinat ( öiü yakma yeri) ve Nepalin açık hava müzesi olarak bilinen Baktapur gezi olacak.  Otele giriş ve serbest zamanı
  2. Gün- Vedalaşma zamanı

Other Tur