Yoga Tur

HİMALAYADA YOGA TURU

Himalaya Ülkesi   Nepal’e çok farklı  yoga tur düzenliyoruz.
Şanşkritçe dilinde  (YOG) yoga birleştirmek anlamına gelir.  ‘Yog’ zihin ve beden arasında uyum sağlamaya odaklanan, son derece incelikli bir bilime dayanan manevi bir disiplindir.
1. Gün – Nepal’in tek uluslararası havalimanı Tribhuvan Havalimanına varıyoruz. Orada Tükçe dilini bilen Nepal’li   rehber NAMASTE diyerek sizleri karşılayacaktır.      Ardından özel aracıyla kalacağımız otelimize yerleşiyoruz . Otelimizde biraz dinlendikten snora sokak gezi.  Akşam 5-7 arası yoga, meditasyon ve ses terapi.
Konaklama :Katmandu

2. Gün –  5.30 -7.30 arası yoga, meditasyon ve ses terapi.  Kahavaltıdan sonra  Çitwan yolunda.  Ayklaşık 6 saatlik yolculuğumuz olacaktır.   Otele giriş dinlenme ve öğlen yemeği . Akşam yoga, meditasyon ve ses terapi. Yemekten sonra kültür göşterisi.
Konaklama: Çitwan

3 . Gun – Sabah erken  yoga ve kahavaltı. Kahvaltıdan sonra kano gezi, kışa süreli orman yuruyüş ve ormanda sessizlik uygulaması ( meditasyon ). Otele döüp Chitwan Ulusal Parkı ile öğlen yemeğimiz aldıkten sonra jeep ile gezimize devam edeceğiz. jeep safariden sonra otele döüş dinlenme ve sadece meditasyon
Konalama:: Çitwan

4. Gün –  Sabah yoga meditasyon ve ses terapi. Kahvaltıdan sonra Lumbini’ye vararak otelimize giriş yapıyoruz.  Burası Budanın döğüm yeri ve ruhani gezi başlar . Buda kimdir ? Budist nasıl olunur? Maurya imparatoru Aşoka neden keşiş oldu ? Padmasamvab kimdir? Dua bayrağının anlamı nedir? Yerel rehberiniz  tarafından tek tek anlatacaktır. Burada dünyanın çeşitli Budist ülkelerinin inşa ettirdiği tapınakları görmek mümkün. Burada mümkün oldüğü kadar meditasyon yapacağız.
Konaklama :  Lumbini

5. Gün –  Sabah yoga, meditsyon ve ses terapi. Kahavaltıdan sonra Budizamin kurucusu Buda 29 yaşına gelene kadar yaşadığı bölge yolunda.   Arkiolojik ve ruhani açısından en önemli bölge . Oradan otele dönüp akşam yoga , meditasyon ve ses tarapi.
Konaklama: Lumbini

6. Gün –  Sabah yoga, meditasyon ve ses tarapi .Kahvaltıdan sonra Nepal in 2.büyük şehri Pokhara yolundayız 6/7 saatlik yolculuk olacaktır . Yemyeşil dağların göbeğinde inşa edilmiş dar sokaklardan ilerliyoruz. Hindistan’a doğru akan nehir kenarından geçerken dağların tepesinde kurulmuş köyleri görebiliriz. Yaklaşık 3 saat sonra ise Annapurna dağlarını önünde bulunuyoruz. . Fewa göl kıyısında konaklama yapacağız. Otele yerleştikten sonra serbest zaman.
Konaklama: Pokhara

7. Gün – Sabah erken kalkıp turistlerin kalbi Sarangkot’e gidiyoruz. Orada karlı dorukların önünde sessizlik uygulaması olacak.  Buradan karlı dağların zirvelerini, vadileri, nehirleri ve gün doğumunu görebiliriz. . Annapurna ne demek? Fistail ne anlamına gelir ? ve Bilgilendirecek. Hotel dönüp kahvaltı yapacağız. Sonra da Dünya Barış Stupası, Devi’s Fall , Gupteşor mağara gezi. akşam yoga meditasyon ve ses terapi
Konaklama : Pokhara

8 . Gün-  Sabah yoga , meditasyon ve ses terapi. kahavaltıdan asonra jeep ile   Dampus tepe yolunda. jeeep ile 1 saatlik yolculuğumuz olacak. otele giriş ve dinlinme. ardından kışa süreli orman yürüyüş ve ormanda yoga , meditasyon ve ses terapi.
Akşam konaklam : Köyde

9 Gün –  Annapurna sıra dağların eteğinde güneş döğümü ile yoga meditasyon ve ses terapi. kahavaltıdan sonra köyler gezi.
Akşam konaklama: köyde

10.Gün-  Sabah yoga, medditasyon ve ses terapi. Kahavaltıdan sonra Katmanduya dönüş. Katmanduya dönüşümüz Pokharadan uçakile olacaktır.  otele giriş ve sokak gezi.
konaklama : Katmandu

11 . Gün- Kahavaltıdan sonra Budistlerin kurtsal yeri Budhanath a Gidiyoruz. Bu devasa ve eski Stupa, Nepal’in en benzersiz anıtlarından biridir ve dünyanın en büyüğü olduğu söylenir. Tibetli göçmenlerin evi olara tanınan stupa ile ilgili çok değişik söylentiler var . Dünyanın 4 yöne bakan budanın gözleri, tıklım tıklım sokaklar, sürekli dua eden Tibetliler , insanların çok hoşana gider .Budhanath herkesin hoşuna giden bir huzur mekanıdır. Tabiki burada Tibet budizmi nedir ? Manjuşri kimdir ? Stupanın kapısında olan ceylanlar neyi ifade eder ? Nirvanaya ulaşmabaşamakları nedir?Büyük kubbe ne anlamına gelir ? her sey tek tek açıklanacaktır . Buradayken öğlen yemeği yenir . Hemen sonra ise hinduların en kutsal yeri Pasupathinath a gidiyoruz . İnsanlar ölü yakma yeri diyorlar. kutsal Bagmati Nehri kıyısına kurulmuş olan yok edici ve yeniden kurucu Şiva- Pasupatinath tapınağı iki katlı altın çatısı ve gümüş kapılarıyla muhteşem Newari mimarisi ile ünlüdür.Bagmati nehri kınarda ölü yakılır. Şiva kimdir? Parvati kimdir? hindular niye ölü yakıyorlar? Sadu kime denir?  Vişnu kimdir? Herşeyin cevabını Bagmati nehri kenarından Keshab Raj Poudel verecektir .Paşupatiden döndükten sonra serbest zamanı. Tabiki Rüyalar bahçesi , Asan , İndra Chowk ve Thamel sokaklarını görmezsek gezi eksik kalır .
konaklama : katmandu

12. Gün-  Kahavaltıdan sonra  Nepalin Eşki bakkenti olarak bilinen Baktapur yolundayız. Oradan dödükten sonra serbest zamanı.

13. Gün – Vedalaşma zamanı

Other Tour